Hafif Çelik Ev Nedir

Prefabrik Evler - Yapılar Depreme Dayanıklı Mı

Deprem konusunda yüksek risk bölgesinde konumlanan Türkiye'de üretilen prefabrik konutlar, deprem güvenliği açısından en sağlıklı yapılar arasında gösteriliyor. Deprem sonrası acil yerleşim yapıları olarak da tercih edilen prefabrik konutlar doğru uygulandığı taktirde deprem anı ve sonrasında zarar görmeden ayakta kalabiliyor

Özellikle prefabrik konutun inşası sırasında kullanılacak olan profillerin kaynaksız, civatalı ve galvanizli olarak uygulanması prefabrik konutları deprem güvenliği açısından daha güvenilir kılıyor. Kaynak veya kutu profilli olarak inşa edildiğinde ise deprem güvenliği açısından bina, aynı sağlıklı tepkiyi veremiyor.

Doğru uygulanmış prefabrik konutlarda ise civatalı profiller yapının esnek olmasını ve dolayısıyla deprem anında oluşan kuvvetin absorbe edilmesini sağlıyor. Dış profiller ve çatı sistemlerinin ise hafif materyaller kullanılarak üretilmesi, depremde oluşan bir sarsıntıda yapının içerisindekilerinin güvende olmasına olanak sağlıyor.

Prefabrik Ev Avantajları

Hayalinizdeki prefabrik ev - yapı projeniz için bizi arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak teklif alabilirsiniz.

Hayalindeki Prefabrik Ev için Teklif Al

Sas Prefabrik Evler olarak vizyonumuz geniş ve derindir. Pek çok pazarda, coğrafyada ve tipolojide, ekip üyelerimiz sektördeki en iyi profesyonellerden bazılarıdır. Çalışmalarımızı dört kategoride gruplandırdık: prefabrik evler, prefabrik yapılar, modern prefabrik evler ve ekonomik prefabrik evler.